عایق صوتی دو رو صاف-عایق صوتی,عایق صوتی دو رو صاف,قیمت عایق صوتی
logo
عایق صوتی دو رو صاف

عایق صوتی دو رو صاف


عایق های صوتی دو رو صاف چسبدار  STI FLEX:
عایق های صوتی STI  با آخرین فناوری روز دنیا جهت عایقکاری صوتی دیوارهای مشترک، کف و سقف آپارتمانها و منازل مسکونی استفاده می گردد. عایق های صوتی STI در کاهش صداهای انتقالی در محیط های صنعتی و ساختمانی برای دیوار های مشترک، سقف، کف و... نقش بسزایی را ایفا می کنند.
این نوع عایق های صدا برای محیط های مسکونی، اداری و صنعتی به کار رفته و صداهای زندگی روزمره و متعارف با فرهنگ آپارتمان نشینی را از بین برده و صداهایی را که با فرهنگ آپارتمان نشینی در تضاد و یا تعارض باشند، کاهش داده و جایگزین بسیار مناسبی برای عایق های صوتی سنتی مانند پشم سنگ و پشم شیشه به شمار می آیند. از طرفی دیگر این عایق های صوتی الاستومری به دلیل ساختار داخلی سلول بسته ای که دارند، عایق حرارتی و برودتی نیز محسوب می گردند (ضریب انتقال حرارت آنها 0.032 w/m.°K می باشد). عایق های صوتی الاستومری دو رو صاف خود چسب STI به راحتی و با استفاده از قیچی و کاتر به اندازه و ابعاد دلخواه بریده و بدون نیاز به چسب مایع، پیچ و میخ، زیرسازی، فریم بندی و ... بر روی سطح صاف و صیقلی دیوارهای مورد نظر نصب می گردند.
پس از اجرای عایق های صوتی STI بر روی دیوار مورد نظر، جهت زیباسازی نمای بیرونی می توان بر روی عایق های صوتی از دیوارپوشهای موجود نظیر کاغذ دیواری، کناف، چوب، MDF، لمینت، ورق کامپوزیت، گچکاری و یا هر پوششی که دارای سطح مقاومی باشد استفاده نمود.
این نوع از عایق های صوتی الاستومریک به صورت رول بوده و ابعاد آن نیز با توجه به ضخامت منغییر می باشد. (بهترین پیشنهاد برای عایقکاری دیوارهای مشترک ضخامت 2 سانتیمتر به بالا می باشد). در شرایطی که صداها دارای شدت و سرعت بیشتری باشند، می تواند به صورت دو لایه یا بصورت ترکیبی اجرا  گردند. پرواضح است که هرچه ضخامت لایه های عایق بیشتر باشد، خاصیت عایق صوتی آنها نیز افزایش می یابد. اما قطور کردن عایق های صدا محدودیت دارد، چراکه دیوار ضخیم تر، هزینه بیشتری دارد و فضای داخلی را نیز اشغال می کند.
 البته میزان صداهای انتقالی (شدت صوت) مابین دو واحد به عواملی نظیر استفاده از مصالح نامرغوب و اجرای دیوار با ضخامت های غیر استاندارد، و سبک سازی غیر اصولی و غیرفنی نیز بستگی دارد.
شایان ذکر است عرض عایق های صوتی پشت چسبدار  FLEX  STI، یک متر و طول آن با توجه به ضخامت انتخابی عایق، متغییر می باشد. عایق های صوتی مشکی رنگ بوده و در صورت نصب این عایق ها بر روی پنجره نور محیط داخلی از بین خواهد رفت.


از دیگر موارد کاربرد عایق های صوتی STI FLEX استفاده از عایق در کف ساختمانها به شرح زیر جهت کاهش انتقال صداها و صدا های کوبه ای می باشد:
•    ساختمان هایی که ساخته شده اند عایق با ضخامت 6 میلیمتر بر روی کف تمام شده اجرا و سپس بر روی آن لمینت یا پارکت اجرا می گردد.
•    ساختمان هایی که در مرحله ساخت هستند می توان عایق  را  با ضخامت بالاتر در کفسازی ساختمان قرار داد تا انتقال صوت را به حداقل برساند.
جهت عایقکاری صوتی دیوار مشترک مابین دو واحد می بایست از عایق های صوتی چسبدار STI به ضخامت 2 تا 5 سانتیمتر استفاده نمود. به این ترتیب که ابتدا یک لایه عایق جاذب صدا به ضخامت 2 یا 2.5 سانتیمتر بر روی دیوار نصب و در صورت نیاز لایه بعدی (لایه دوم) بر روی لایه اول اجرا خواهد شد. پس از اتمام عملیات عایق کاری جهت دسترسی به ظاهری زیبا و مناسب و همچنین بالا بردن سطح کیفی کار (کنترل نمودن بیشتر صوت) و محافظت عایق در برابر ضربات مکانیکی و روزمره می بایست از یک لایه محافظتی نظیر دیوار پوش، پانل گچی، چوب و ... استفاده نمود. روش فوق بهترین پیشنهاد جهت کاهش صدای انتقالی به محیط تا به امروز می باشد.


انواع پوشش ها  و لایه های محافظتی جهت زیبا سازی بر روی عایق های صوتی عبارتند از:
•    دیوار بنایی: متشکل از رابیتس کاری و اجرای گچ و خاک یا بلوک های سفالی و گچکاری و همچنین پنل های گچی پیش ساخته که بصورت فاق و زبانه اجرا می گردند.
•    دیوار پوشهای آماده نظیر: کناف، چوب، MDF، لمینت، ورق کامپوریت ، تایل های شیشه ای و ...
بدیهی است هر چه ضخامت عایق صوتی انتخابی بیشتر باشد، بر اساس قوانین فیزیک جذب صدای بالاتری داشته و از لرزش و انعکاس صوت تا حد قابل توجهی جلوگیری به عمل می آورد.
نوارهای درزگیر از جنس عایق STI FLEX جهت درزبندی پنجره، درب و کاهش صوت به داخل محیط به کار رفته که در ابعاد و سایزهای گوناگون قابل ارائه می باشد و جنس آن نیز همانند جنس عایق صوتی از عایق الاستومری می باشد.
همچنین عایق های صوتی شرکت STI قابلیت استفاده در بدنه اتومبیل را دارند. به طور مثال جهت جلوگیری و پوشش صدای موتور اتومبیل به داخل، می توان از عایق الاستومری فومی با ضخامت 13 یا 10 میلیمتر استفاده نمود.
ضمنا از عایق های الاستومری صوتی دو رو صاف می توان بر روی لوله های فاضلاب جهت کاهش صدای سیال داخل لوله ها نیز استفاده کرد.


پاره ای از ویژگی های عایق های صوتی STI FLEX عبارتند از:
کاهش صدا از 30 دسیبل به بالا (با توجه به ضخامت انتخاب شده)
ضریب جذب صوت (NRC) 0.4
دامنه عملکرد دمایی بسیار مناسب (120 تا 40 – درجه سیلسیوس)
چگالی 45~60 kg/m3
ضریب انتقال حرارت در صفر درجه سانتیگراد0.032 w/m.k  
ضریب نفوذ آب 2.82*10-10 g/m.s.Pa
مقاومت در مقابل اشعه اوزون (در 200 ساعت): بدون کرک و شکاف و 202 MPa   
کلاس حریق B1
مقاومت در مقابل پارگی، بیش از  3 N/cm  
مقاومت در مقابل مواد شیمیایی: عملکرد مقاوم در مقابل مصالح ساختمانی  
مقاومت در مقابل اشعه UV: عدم وجود شکاف تا 460 ساعت
پشت چسبدار و بی نیاز از خرید چسب مایع  
جدیدترین و مدرن ترین عایق صوتی (عایق صدا) موجود در دنیا
عمر مفید بالای 30 سال، قابلیت رنگ پذیری و وزن بسیار سبک

با توجه به موارد اشاره شده در فوق، مشتریان محترم می توانند با انتخاب نمودن ضخامت عایق فوم صوتی خود از 70 تا 90 درصد جذب صدا در محیط داشته باشند. (صداهایی که با فرهنگ آپارتمان نشینی مغایرتی نداشته باشند.)

شایان ذکر است، عرض عایق های چسبدار صوتی و عایق دیوار صداگیر STI، یک متر و طول آن با توجه به ضخامت انتخابی عایق از سوی مشتریان محترم متغییر می باشد. عایق های صداگیر صوتی (عایق صوتی صداگیر) در یک رنگ یعنی مشکی تولید و تهیه می گردند، بنابراین اگر این عایق های جاذب صدا بر روی سطح پنجره نصب گردند، نورگیر محیط شما از بین خواهد رفت.
شرکت STI جهت رفاه حال مشتریان خود نمونه عایق های صوتی  دو رو صاف خود را قبل از خرید به مشتریان محترم، جهت بررسی ارائه خواهد گردید.

ابعاد عایق صوتی دو رو صاف:

ابعاد هر رول از این عایق ها  (10 * 2cm: 1 ضخامت) و (8 * 2.5cm: 1 ضخامت) می باشد.
عایق های دو رو صاف خود چسب STI بسیار با کیفیت بوده (دانسیته بسیار بالا و ساختار سلول بسته همراه با تزریق گاز نیتروژن در مواد اولیه ساخت عایق) و در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرند.
به طور کلی تحقیقات انجام شده در این زمینه بر این نکته دلالت دارد که؛ استفاده نمودن از 2 تا 5 سانتی متر عایق صوتی با فنآوری نوین (تزریق گاز نیتروژن در عایق) در کاهش صوت و صدای انتقالی به محیط و داخل ساختمان بسیار تأثیر گذار است و این عایق های صوتی را می توان جهت کاهش دادن صوت استفاده نمود.
عایق های صوتی STI FLEX با فنآوری نوین = جایگزینی بسیار مناسب برای سایر عایق های سنتی و قدیمی از جمله: پشم شیشه، پشم سنگ، یونولیت، کناف و ...
همچنین استفاده نمودن از عایق های صوتی نسل جدید (عایق صدا فوم صداگیر) یعنی عایق های صوتی STI یک راهکار مناسب و منطقی جهت جلوگیری از آلودگی صوتی بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای کلیه مواد و مصالح قدیمی و سنتی از جمله: پشم شیشه، پشم سنگ، یونولیت، کناف، دیوار پوش، بلوک های سیمانی و ... به شمار می آید.
شایان ذکر است استفاده نمودن از متریال سنتی و قدیمی به عنوان عایق صوتی که در بالا نیز به آن ها اشاره گردید، نمی تواند از لحاظ کیفی جوابگوی انتظارات شما مشتریان محترم باشد و این نوع مواد به علت معایب و نواقصی که دارند دیگر جایگاهی در صنعت ساختمان نداشته و با گذشت زمان، مواد و مصالح جدیدتری در بازار جایگزین مواد و متریال قدیمی و سنتی می گردد.
با عایقکاری صوتی (عایق جاذب صوت _ فوم عایق ابر صدا) و حدود 2% هزینه بیشتر در ساختمان (عایق صوت نمودن تمامی بخش ها و قسمت ها) علاوه بر جذب صدا می توان بیش از 40% در مصرف انرژی نیز صرفه جویی به عمل آورد.

محصولات مشابه عایق صوتی دو رو صاف

عایق  صوتی شانه تخم مرغی

عایق صوتی شانه تخم مرغی

عایق شانه تخم مرغی

پرسش و پاسخ

avatar

۱۳۹۷/۰۵/۲۲ رضا نیساری

من یک گیم نت دارم ( 30 متر مربع ) قصد دارم صدا بیرون نرود و همسایه ها از سر و صدا ناراضی هستند ؟ بنظر شما چه عایقی با چه قیمت تهیه کنم ؟ از چه مکانی میشه تهیه کرد ؟

avatar

سلام جنابعالی میتوانید جهت پوشش این گونه صدا ها با استفاده از عایق های صوتی شانه تخم مرغی sti استفاده نمائید.

avatar

۱۳۹۷/۰۵/۱۶ کاوه

خونه ما ۲۰متری ریل قطار بهترین عایق چیه ؟و پنجره سه جداره بهترین نوع چیه؟

avatar

ابتدا باید پنجره با کیفیت استفاده نمائید با شیشه های با ضخامت بالا و نزریق گاز داخل جداره ها. استفاده از عایق های رولی با ضخامت 19 یا 25 میلیمتر بر روی دیوار بصورت ترکیبی میتواند به شما کمک نماید.

avatar

۱۳۹۷/۰۵/۱۶ رضا کرمی

بنده‌ یک‌ واحد‌ اجاره‌ کردم‌و در آن‌ واحد‌ یک‌ دستگاه‌ کل گلدوزی‌ گذاشتم‌ چیکار‌ کنم‌ صدا بیرون‌ از واحد‌نره‌ ممنون؟

avatar

استفاده از عایق های رولی بر روی دیوار ها با ضخامت 19 یا 25 میلیمتر و استفاده از عایق صوتی شانه تخم مرغی بر روی درب ورودی میتواند به شما کمک نماید.

avatar

۱۳۹۷/۰۵/۱۶ کمال

من میخوام یه اتاقک تقریبا 1 در 1 یخورده بیشتر، رو برا کار آواز خوندن آکوستیک(سه طرف اتاق به همراه در، کف و سقف اتاق) کنم، خواستم بدونم به چه چیزایی نیاز دارم که کاملا بشه آکوستیکش کرد و صدایی ازش بیرون نیاد، ممنون میشم راهنماییم کنید؟

avatar

جنابعالی میتوانید با استفاده از عایق های صوتی دو رو صاف با ضخامت 19 یا 25 میلیمتر همراه با عایق صوتی شانه تخم مرغی بصورت ترکیبی استفاده نمائید.

avatar

۱۳۹۷/۰۵/۱۶ سارا

سرويس بهداشتى خونه ما ديوار مشترك با پذيرايى داره و يه بخشى از اين ديوار مشترك شومينه فرار داره. ميشه راهنمايى كنيد براى عايق کردن بايد چيكار كرد؟ از داخل انجام ميشه با از بيرون؟ در دستشويى هم يه فاصله او داره شما در رو هم عايق ميكنيد؟

avatar

استفاده از عایق های رولی با ضخامت 19 یا 25 ملیمتر بصورت ترکیبی میتواند صدا های ناشی از عبور از دیوار را به حداکثر برساند. عایق کاری باید از بیرون صورت بپذیرد.

avatar

۱۳۹۷/۰۵/۱۶ علی

آیا راهی برای جلوگیری از انتقال صدای فن حمام و دستشویی طبقه بالا به داخل اپارتمان وجود دارد؟

avatar

خیر راهی وجود ندارد زیرا لوله های هواکش ها مشترک میباشد.

avatar

۱۳۹۷/۰۵/۱۶ Sss

خانم همسایه بالایی ما هر شب ساعت ۲ نصف شب شروع میکنه بلند بلند گریه و ناله میکنه و داد و بیداد و با همسرش دعوا میکنه. نصب عایق روی سقف میتونه جلوی صدا رو بگیره؟ مشکل صدای حرف زدن و داد و بیداد و دعوا و گریه و این جور صدا ها هست؟

avatar

بله، میتوانید با استفاده از عایق های دو رو صاف با ضخامت 19 یا 25 میلیمتر بصورت ترکیبی بر روی سقف منزلتان استفاده نمائید.

avatar

۱۳۹۷/۰۵/۱۶ وحید

جهت ایجاد محفظه ای که جنابعالی در خصوص موتورهای اب در پارکینگ فرموده اید استفاده از چه نوع فوم و با چه ضخامتی می بایست استفاده گردد(فوم دو رو صاف یا فوم شانه تخم مرغی یا ترکیبی از هر دو ) و مطمئن ترین ضخامت بر انجام این کار کدام است ؟

avatar

سلام جهت پوشش صداهایی نظیر پمپ آب، دیزل ژنراتور ها و ... استفاده از عایق های صوتی شانه تخم مرغی با ضخامت 25 میلیمتر که دارای جذب صوت بسیار بالا و کلاس حریق و ضد آب میباشد میتواند صداها را به حداقل برساند.

avatar

۱۳۹۷/۰۵/۱۶ یوسف

برای ماشین هم میتوان استفاده کرد؟

avatar

بله، میتوانید از عایق های رولی با ضخامت 13 میلیمتر که بصورت پشت جسبدار می باشد میتوانید استفاده نمائید.

avatar

۱۳۹۷/۰۵/۰۱ احسان تهران

سلام.میخواستم دور موتور هود و داخل بدنه هود موربم را عایق صوتی بزنم. چسب دار باشه و ضخامت موثر و نازک و البته باید قابلیت انعطاف و شکل پذیر باشه. خطر اتش سوزی نداشته باشه و روکش الومینیوی داشته باشه.برای این موضوع عایق موجوده؟ مورد دوم لوله اب فاضلاب طبقه بالا از کنار اتاق خواب رد میشود و بالای سقف کاذب حمام و سرویس بهداشتی است و صدای زیادی تولید میکند.چه نوع از عایق استفاده کنم و نمیخواهم لوله های فاضلاب باز شوند.موثرترین و کاهنده ترین. لطفا راهنمایی کنید. محصولات شما را از کجا به صورت حضوری میتوان خریداری کرد.

avatar

سلام برای پوشش صدا های موتورها، پمپ ها و... استفاده از اتاقک و عایق های صوتی شانه تخم مرغی که دارای کلاس حریق و ضریب جذب صوت بسیار بالایی می باشد میتواند به شما کمک نماید.
در مورد پوشش صدای عبور فاضلاب جنابعالی میبایست با استفاده از محفظه و عایق نمودن محفظه از داخل و قرار دادن بالای سقف کاذب این صدا را از بین ببرید. استفاده از عایق های رولی پشت چسبدار میتواند به شما کمک نماید.

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد