logo

کانال فلکسیبل

کانال های فلکسیبل تولیدی شرکت سامان تهویه ایرانیان (STI)

شرکت سامان تهویه ایرانیان تولید کننده انواع کانال های فلسکیبل خرطومی در کشور می باشد. لوله های فلکسیبل STI در ۱۱ مدل عایق دار و بدون عایق در کشور تولید و از سایز "۳ الی "۲۴ به پروژه ها و مشتریان محترم عرضه می گردد.


لوله فلکسیبل یا لوله فلکسی گرد بهترین جایگزین کانال های سنتی در دنیا بوده و به دلیل انعطاف فوق العاده، بهای بسیار مناسب همراه با کیفیت بالا، انبارداری راحت و آسان و ... برای کانال کشی فن کوئل ها، دستگاه های داکت اسپیلت، کولرهای آبی، انشعابات پشت دریچه و ... استفاده می شوند.
لوله های فلکسیبل خرطومی یا لوله فلکسی از سال ۱۳۸۵ درایران وارد و در پروژه های کمتری مورد استفاده قرار می گرفته است. شرکت سامان تهویه ایرانیان از سال ۱۳۸۹ لوله های فلکسیبل (لوله فلکسی بل یا لوله های خرطومی) را از کشور ترکیه وارد و به بازار کشور و پروژه های گوناگون عرضه می نمود. طی گذشت ۵ الی ۶ سال یعنی از ابتدای سال ۱۳۹۵ این شرکت تصمیم به تولید انواع لوله های خرطومی فلکسیبل در کشور گرفت و با توجه به داشتن فضای مورد نیاز در کارخانه جهت تولید، نیروی انسانی کارآمد و مجرب، امکانات تولید از جمله خطوط مدرن تولید با تکنولوژی روز دنیا، داشتن انبارهای دپو و ...،این محصول را به سبد کالایی خود اضافه نمود.


"قیمت کانال فلکسیبل یا کانالهای فلکسیبل در مقایسه با دیگر کانالها یعنی کانال گالوانیزه و کانال پلی اورتان مناسب تر می باشد"

 

 

 

 

با توجه به استفاده نمودن از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت در تولید، تنوع در مدل و سایزهای کانال های فلکسیبل خرطومی و قیمت های مناسب و رقابتی و ...، این شرکت با توکل بر خداوند متعال و تکیه بر دانش و تکنولوژی روز دنیا توانسته است در کارخانه خود کانال های فلکسیبل را در مدل های؛ کانال فلکسیبل کومبی ساده، لوله فلکسیبل آلومینیومی، کانال خرطومی برزنتی، کانال خرطومی پشم شیشه، لوله خرطومی با عایق پلی استر، کانال فلکسی IFD، کانال فلکسیبل با عایق PL، کانال فلکسی بل با عایق الاستومری (رابر - Rubber)، کانال الاستومری با روکش PVC (جنرال) و کانال الاستومری فایبرگلاس ۱۷۰ میکرون نخ دار و ... تولید و در سایزهای "۳ الی "۲۴ به بازار داخلی و همچنین بازارهای خارجی (کشورهای همسایه) ارسال نماید.


کانالهای فلکسیبل STI و ECO FLEX دارای کیفیت و قیمت های مناسب بوده و این کانال ها در کارتن های ۶ متری و یا ۱۰ متری قابل عرضه و فروش می باشند.
کانالهای فلکسیبل داکت اسپیلت یا لوله های فلکسیبل خرطومی انتقال هوا، کانال فلکسیبل هوا آلومینیومی ساده، لوله خرطومی هوا کومبی یا لوله خرطومی کمبی، لوله فلکسیبل برزنتی، کانال هوا یا کانال فلکسیبل با عایق پشم شیشه و کانال خرطومی هوا با عایق پلی استر در شاخه های ۱۰ متری تولید و کانال های فلکسیبل یا لوله های فلکسیبل خرطومی با عایق الاستومری یا کانال هوا فلکسیبل عایق دار الاستومریک در شاخه های ۶ متری تولید می شوند.
امروزه این کانال های فلکسیبل خرطومی انتقال هوا و یا کانالهای خرطومی گرد فلکسی بل هوا یا کانال های فنری هوا بهترین گزینه برای کانال کشی دستگاه های داکت اسپیلت به شمار رفته و به دلیل سرعت بالا در نصب و اجرا، قیمت تمام شده مناسب تر نسبت به کانال های سنتی گالوانیزه، انعطاف پذیری بالا و ... در بسیاری از پروژه هایی که سیستم تهویه مطبوع آن ها دستگاه های داکت اسپیلت می باشد مورد استفاده قرار می گیرند.

نام های دیگر متعارف در مورد کانال فلکسیبل:

داکت اسپیلت -  کانال هوا – لوله های فلکسیبل داکت اسپیلت – لوله های فلکسی بل داکت اسپیلت – لوله های خرطومی منعطف داکت اسپیلت – لوله فلکسیبل – لوله هوا – کانال فلکسیبل داکت اسپیلت – کانالهای فلکسیبل خرطومی داکت اسپیلت، کولر آبی، کولرهای آبی، کانال کشی، کانال های منعطف، لوله فلکسیبل خرطومی و ... .

 

 

لوله های فلکسی خرطومی یا لوله های خرطومی انعطاف پذیر در بسیاری از پروژه های ساختمانی، مسکونی، تجاری و مال ها، کلینیک ها و پروژه های بیمارستانی، فرودگاه ها و ... مورد استفاده قرار گرفته و این شرکت توانسته در سنوات گذشته و با به کارگیری تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته مطابق با تکنولوژی روز دنیا کانال های فلکسیبل یا لوله های فلکسیبل خرطومی را در ۱۱ مدل گوناگون (لوله کومبی، لوله آلومینیومی، کانال IFD، کانال PL، کانال پلی استر، کانال پشم شیشه، کانال الاستومری رابر، لوله الاستومری جنرال، لوله فلکسیبل با عایق و بدون عایق و ...) و از سایز "۳ الی "۲۴ (۷.۵ الی ۶۰ سانت)در کشور تولید و به بازار عرضه نماید. برند تجاری این شرکت که بر روی کارتن ها و کیسه های کانال فلکسیبل یا کانال خرطومی (لوله خرطومی، لوله فلکسی) تولیدی چاپ شده است برند STI می باشد که در بازار، پروژه ها و همچنین صادرات به کشورهای همسایه با همین نام و نشان تجاری ارسال خواهد شد و این برند در کشور با لوگوی مثلثی شکل آبی رنگ معروف و مطرح گردیده است.


این شرکت به کشورهای همسایه از جمله؛ عراق، افغانستان، تاجیکستان، عمان و ... صادرات داشته و در کشور کانادا (تورنتو) نیز دفتر فروش و عرضه دارد. به همین علت مشتریان و تجار گرامی می توانند به راحتی کالای خود از جمله؛ کانال فلکسیبل کمبی، لوله خرطومی آلومینیومی، کانال فلکسی عایق دار و بدون عایق را سفارش داده و وجه آن را در قالب تومان و یا دلار به دفتر مرکزی در ایران و یا کشور کانادا واریز نمایند. این امر سبب سهولت در مراودات مالی بین خریدار و فروشنده گردیده و سفارشات از این طریق آسان تر خواهد شد.


متأسفانه در سال های گذشته برخی از افراد سود جو بدون اخذ پروانه بهره برداری رسمی تولید از وزارت صنعت، معدن و تجارت (وزارت صمت)، مجهز نبودن به تجهیزات روز دنیا، عدم نیروی انسانی متخصص و مجرب و ... اقدام به تولید لوله های فلکسی یا لوله فلکسی (لوله خرطومی و کانال فلکسی) کرده اند که این امر موجب پایین آمدن کیفیت محصولات تولیدی و زیر سوال رفتن ماهیت لوله های فلکسیبل یا لوله فلکسیبل در بین مهندسین محترم، پروژه ها و شرکت های محترم مشاور و پیمانکار گردیده است.
شرکت سامان تهویه ایرانیان با برند تجاری STI و با دارا بودن پروانه رسمی تولید از وزارت صنعت، معدن و تجارت (وزارت صمت)، استانداردهای کیفی در زمینه تأمین مواد اولیه تولید، بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و همچنین خطوط پیشرفته تولید و کادری مجرب و کاردان توانسته است در بسیاری از پروژه های ملی کشور لوله های فلکسیبل (لوله فلکسی، لوله های خرطومی و کانال های انتقال هوا) را تولید و ارائه نماید.

 

 


محصولات تولیدی این شرکت از جمله؛ کانال های گالوانیزه صنعتی ماشینی با فلنج یکپارچه TDF، عایق الاستومری رولی و لوله ای، کانالهای فلکسی خرطومی، عایق صوتی ، روکش آلومینیومی و چسب نخدار و ... در وندور لیست بسیاری از سازمان ها و وزارتخانه می باشد. مادر تخصصی، سازمان مجری، وزارت بهداشت، وزارت نفت، گاز و پتروشیمی، خانه سازی ایران و ... از جمله این سازمان ها و نهادها می باشند.

 

 

کانال های خرطومی یا کانال های فلکسیبل در کشورهایی نظیر ایران، چین، ترکیه، هند و ... تولید و به سراسر دنیا صادر می گردند. در سال های اخیر به دلیل بالا رفتن بهای مواد اولیه تولید و هزنیه حمل و نقل در دنیا، ایران نیز توانسته است صادرات خود را به کشورهای همسایه به میزان قابل توجهی افزایش دهد. این شرکت توانسته است با بهره بندی از تجریبات خود در حوزه صادرات، حجم قابل توجهی از این محصولات یعنی کانال های فلکسیبل خرطومی را به کشور عراق و سایر کشورهای همسایه صادر نماید. از دیگر نام های کانال های فلکسیبل، کانال خرطومی، کانال فلکسی، لوله فلکسی، لوله خرطومی و ... می باشد.


شرکت سامان تهویه ایرانیان در سال های اخیر در نمایشگاه های بین المللی کشورهای همسایه شرکت نموده و از این طریق کالاهای تولیدی خود را به نمایش گذاشته است. نمایشگاه های صنعت ساختمان، تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی و ... از جمله این نمایشگاه ها بوده است.


از لوله های فلکسیبل هوا (لوله های خرطومی هوا، کانال فلکسی، لوله فلکسیبل، لوله خرطومی و ...) برای تهویه هوای داخل سالن های تولید، بخش آزمایشگاه ها و نمونه برداری ها، اتاق های تمیز و عمل، بیمارستان ها، هتل ها و مراکز گردشگری، کافی شاپ ها، فست فود ها، فروشگاه ها، پاساژها و مال ها، مجموعه های ورزشی، استخرها، مجتمع های داروسازی، انبارها، گلخانه ها، سردخانه ها و حتی در سالن های فرودگاهی و ... استفاده می شود. لوله های فلکسیبل آلومینیومی و لوله کمبی برای کانال کشی کولرهای آبی مورد استفاده قرار می گیرند.


لوله فلکسیبل آلومینیومی جایگزین مناسبی برای کانال کشی کولرهای آبی هستند و در مناطق مختلف کشور و همچنین در برخی از کشورهای همسایه مورد استفاده قرار می گیرند. فروشندگان کولرهای آبی از این مدل لوله فلکسی خرطومی (کانال فلکسیبل کومبی و کانال فلکسیبل آلومینیومی) خریداری نموده و همراه با فروش محصولات خود یعنی کولرهای آبی (کولر آبی ۵۰۰۰، ۷۰۰۰، ۱۰۰۰۰ و ...) این محصول را نیز به مشتریان خود پیشنهاد می نمایند. سایزهای ۲۵ و ۳۰ سانت (۱۰ و ۱۲ اینچ) برای کولرهای آبی استفاده می شود و سایر سایزها مصرف به مراتب کمتری دارند.


سایزهای کانال های فلکسیبل در تمامی مدل عبارت است از:


سایز "۳، "۴، "۵، "۶، "۷، "۸، "۱۰، "۱۲،"۱۴، "۱۶، "۱۸، "۲۰، "۲۲ و "۲۴ یا سایز ۱۰ سانت، ۱۲.۵ سانت، ۱۵ سانت، ۲۰ سانت، ۲۵ سانت، ۳۰ سانت، ۳۵ سانت، ۴۰ سانت، ۴۵ سانت، ۵۰ سانت، ۵۵ سانت و ۶۰ سانت که سایزهای مادر و یا به عبارت دیگر؛ پر مصرف کانالهای فلکسیبل خرطومی، سایزهای "۶، "۸، "۱۰ و "۱۲ می باشند و در ۹۰% از پروژه ها این سایزها مورد استفاده قرار می گیرند.

 

کانال فلکسیبل

 

 

نکته ای که بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد این موضوع است که قطر طوقه های کانال های فلکسیبل در هنگام ساخت و تولید می بایست حداقل ۱ الی ۱.۵ سانت کوچک تر از سایز کانال فلکسیبل مورد نظر باشد تا به راحتی (نر و مادگی) داخل یکدیگر رفته و سپس بر روی آن ها از بست های گازی یا بست و قفل های مخصوص کانال های فلکسیبل (بست استیل) استفاده شده و به محل مورد نظر هدایت شود. طوقه ها و کف خواب ها اغلب از ورق گالوانیزه به ضخامت ۰.۵ و ۰.۶ میلیمتر بوده و در سایزها و ابعاد گوناگون قابلیت تولید و ساخت نیز دارند.


بست های کانال های فلکسیبل در بازار دارای تنوع بسیار زیادی بوده که قیمت آن ها براساس کیفیتی که دارند نیز متقاوت می باشد. بست های ترک، تایوان و ایرانی در بازار موجود و در پروژه ها استفاده می گردند.
لوله های فلکسیبل (کانال خرطومی، لوله اسپیرال، لوله فلکسی بل و ...) در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که اخیرا نیز برای ساختن استادیوم های ورزشی یا استادیوم های مربوط به فوتبال در کشور قطر برای برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در فصل تابستان نیز استفاده شده اند.


برای متعادل ساختن هوای داخل ورزشگاه ها و اینکه گرمای هوا تاثیر منفی ای بر روی عملکرد ورزشکاران نداشته باشد از تهویه های دایره ای شکل در دیواره های داخلی و کناری استادیوم ها استفاده می کنند. در کشور قطر که جام جهانی ۲۰۲۲ نیز قرار است در آنجا برگزار گردد به دلیل گرمای بسیار شدید از همین سیستم در ورزشگاه ها استفاده گردیده است. یعنی کانال های انتقال هوا به وسیله یک کانال فلکسیبل انعطاف پذیر در سایزهای گوناگون به محیط اصلی ورزشگاه هدایت شده و دریچه نیز بر روی آن قرار می گیرد و عملیات دهش و تهویه هوا صورت می پذیرد.


انواع لوله های فلکسیبل (کانال های فلکسیبل)


لوله های فلکسیبل خرطومی STI و ECO در سایزهای "۳ الی "۲۴ تولید و در ۱۱ مدل گوناگون به پروژه ها و مشتریان محترم ارائه می گردد. لوله های فلکسیبل خرطومی یا لوله های فلکسی خرطومی این شرکت دارای گارانتی کیفی و فنی بوده و جهت انتخاب مدل کانال فلکسیبل یا لوله فلکسیبل از سوی کارفرمایان محترم نیز این شرکت نمونه های تولیدی خود را در اختیار مشتریان قرار خواهد داد و مدل های آنها عبارت است از:


۱- کانال فلکسیبل بدون عایق آلومینیومی ساده
۲- کانال فلکسیبل بدون عایق کومبی با روکش PVC مشکی، سفید، صدفی و ...
۳- کانال فلکسیبل بدون عایق برزنتی مسلح نخ دار
۴- کانال فلکسیبل عایق دار پلی استر
۵- کانال فلکسیبل عایق دار پشم شیشه
۶- کانال فلکسیبل عایق دار فشرده IFD
۷- کانال فلکسیبل عایق دار فشرده PL
۸- کانال فلکسیبل عایق دار الاستومری با روکش آلومینیومی (Rubber)
۹- کانال فلکسیبل عایق دار الاستومری با روکش PVC مشکی رنگ (General)
۱۰- کانال فلکسیبل عایق دار الاستومری با روکش فایبرگلاس آلومینیومی مسلح نخ دار ۱۷۰ میکرون
۱۱- کانال فلکسیبل بدون عایق با روکش آلومینیومی فایبرگلاس مسلح نخ دار ۱۷۰ میکرون

 

کامنت بگذارید

محصولات

کانال فلکسیبل

بهای کانال فلکسی خرطومی آلومینیومی ساده یا لوله های فلکسیبل آلومینیومی ساده به عواملی چون نوع و ضخامت آلومینیوم مصرفی در تولید و کیفیت آن بستگی دارد. بدیهی است با توجه به متنوع بودن تولیدات در زمینه کانال های فلکسیبل خرطومی، مدل ها و سایزهای گوناگون، قیمت های متفاوتی را دارا می باشند. متاسفانه در سال های اخیر با توجه به شرایط نا به سامان اقتصادی برخی از افراد اقدام به تولید کانال های ف...

کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل کومبی به دلیل عمر نسبتا بالایی که در مقایسه با مدل آلومینیومی ساده دارد در پروژه ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. لوله کمبی یا کانال فلکسی کومبی از آلومینیوم و پلی استر چند لایه تقویت شده با سیم فنر فولادی با کشش بالا تولید شده که یک لایه PVC مقاوم در برابر کشش، پارگی و ضربه دور تا دور آن پیچیده شده است که این روکش PVC دارای رنگ های متنوعی از جمله؛ کرم، طوسی، سفید، صدفی و مشکی می باشد که در اکثر کشورهای دنیا این مدل با رنگ...

کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل برزنتی یا لوله خرطومی برزنتی این کانال فلکسیبل از لحاظ قیمت نسبت به دو مدل کانال فلکسیبل کومبی با روکش PVC و کانال فلکسیبل آلومینیومی ساده بدون عایق تک لایه گران تر می باشد ولی از لحاظ کیفیت و همچنین عمر مفید بسیار کالای لوکس تری به شمار می رود. پارچه مورد استفاده در تولی...

کانال فلکسیبل

لایه میانی این مدل، عایق پلی استر غیر فشرده سفید رنگ به ضخامت تقریبی "1 یا 2.5 سانتیمتر است که موجب ذخیره شدن انرژی و عدم ایجاد کندانس در پروژه هایی که در مناطق شمالی و جنوبی کشور هستند، می گردد. لایه سوم یعنی لایه خارجی آن از چند لایه آلومینیوم ضخیم تشکیل شده است که دارای مقاومت مناسبی می باشند. این شرکت نیز در راستای تکمیل محصولات با کیفیت خود در تولید کانال های فلکسیبل با عایق حرارتی پشم شیشه و پلی استر به جای استفاده از لایه داخلی آلومینیومی ساده ا...

کانال فلکسیبل

در مناطق شمالی و جنوبی کشور مانند مازندران، گیلان، عسلویه، بندرعباس، هرمزگان و .. به دلیل رطوبت بالای هوا (تمامی نقاط استان مازندران، گیلان، رشت، کیش، قشم، بندرعباس، عسلویه و ...)استفاده از مدل هایی که ضخامت عایق به کار رفته در آن کم می باشد مانند؛

کانال فلکسیبل

لوله فلکسی عایق دار IFD بیشتر برای کانال کشی انواع دستگاه های داکت اسپیلت و فن کوئل ها به کار می رود. کانال فلکسیبل IFD دارای عمر طولانی نسبت به سایر کانال های فلکسیبل (کانال فلکسیبل عایق دار پشم شیشه، کانال فلکسیبل با عایق حرارتی پلی استر، مدل عایق دار PL، مدل عایق دار الاستومری با روکش AL و PVC و ...) موجود در بازار بوده و 80% از مشتریان و کارفرمایان محترم که واحدهای مسکونی داشته و می خواهند...

کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل با عایق پلی استر فشرده PL یکی دیگر از مدل های کانالهای فلکسیبل عایق دار STI به شمار می رود. کانال فلکسیبل PL دارای دو لایه روکش آلومینیومی در داخل و در خارج بوده که کندسوز می باشند و در لایه میانی آن از یک لایه پلی استر فشرده مشکی رنگ استفاده شده است. کانال PL از لحاظ...

کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل (رابر - Rubber) این کانال گرد برای پروژه هایی که حریق و آتش برایشان مهم است پیشنهاد می گردد. کانال های فلکسیبل با عایق الاستومری یا همان مدل رابر (Rubber) یکی از با کیفیت ترین و جدیدترین مدل های کانال های فلکسیبل عایق...

کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل الاستومری جنرال دارای عمر مفید بسیار بالا در شاخه های 6 متری و در کارتن های مخصوص بسته بندی می شوند. فلکسیبل الاستومری عایقدار دارای یک مفتول های کربن ضد زنگ بوده که مقاومت کانال و همچنین انعطاف پذیری آن را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد. کانال فلکسیبل با روکش PVC این مدل دارای ضخامت بالا بوده که ب...

کانال فلکسیبل

استفاده از روکش آلومینیومی فایبرگلاس در پروژه های بیمارستانی و پروژه هایی که بحث حریق و آتش سوزی بسیار مهم و مطرح است می بایست فقط از این مدل استفاده گردد. در پروژه های بیمارستانی همانند؛ بیمارستان 740 تختخوابی برکت، بیمارستان 1000 تختخوابی شریعتی 2 و .... و همچنین در پروژه تجاری پلاسکو جدید از کانال فلکسیبل با عایق الاستومری با روکش مسلح نخ دار 170 میکرون استفاده شده است....