logo

روکش آلومینیومی و چسب دوطرفه

چسب دوطرفه

شرکت سامان تهویه ایرانیان (STI) تأمین کننده چسب نخدار یا به عبارتی چسب دوطرفه مسلح نخدار ( چسب  دو طرفه )، ساخت کشور کره می باشد. این چسب های الیافدار به شکل رول و در ابعاد 102 سانتیمتر عرض و 200 مترطول (متراژ تقریبی هر رول 200 مترمربع) بوده که دارای الیاف نخ جهت استحکام بیشتر در برابر تنش های کششی می باشد. کاغذ به کار رفته در این محصولات خردلی رنگ و از نوع روغنی با وزن 80 گرم به ازای هر مترمربع بوده که موجب کیفیت و چسبندگی بالاتر در حین اجرای کار می گردد.

لازم به ذکر است چسب دوطرفه مسلح نخدار از نوع SOLVENT ACRYLIC می باشند. امروزه چسب های دو طرفه الیافدار (چسب نخ دار دو طرفه) در بسیاری از صنایع جهت چسباندن قطعات و یا پشت چسبدار نمودن پاره ای از محصولات از جمله قطعات خودرو، لوازم خانگی، صنایع بسته بندی، صنایع ریلی، فوم های حرارتی و برودتی (فوم های پلی اتیلن، PE، EVA)، عایق های الاستومری و ... مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال در صنعت خودروسازی جهت قطعات جانبی مانند داشبورد، فیلترهای هوا، لاستیک های مابین درب، صندلی و ... استفاده می گردد.

 

موارد مصرف چسب نخ دار دوطرفه

همچنین یکی از موارد اصلی مصرف چسب نخ دار، چسب الیافدار و چسب دوطرفه نخدار برای پشت چسبدار نمودن عایق های حرارتی و برودتی الاستومریک و فوم های حرارتی و برودتی می باشد. لازم به ذکر است این شرکت قابلیت تأمین چسب های مسلح نخدار را در ابعاد درخواستی به شکل حلقه دارا می باشد و در صورت نیاز مشتریان و کارفرمایان محترم، با توجه به طول و عرض درخواستی اقدام به برش رول چسب دار می نماید. چسب های دو طرفه مسلح نخدار دارای معتبرترین استاندارد های بین المللی از جمله ASTM می باشد که در ذیل مشخصات فنی آن ارائه می گردد.

شایان ذکر است:
•    بهترین شرایط محیطی برای نگهداری، دمای 21 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی %50 می باشد.
•    مدت زمان ماندگاری چسب های مسلح نخدار، 12 ماه در شرایط محیطی فوق می باشد.
•    سطحی که قرار است چسب الیافدار بر روی آن قرار گیرد، باید کاملا خشک باشد.
•    بهترین دما جهت اجرای چسب نخدار بر روی سطح،  از 10- الی 40+ سانتیگراد می باشد.

چسب سلولزی

چسب سلولزی (تیشو) جهت بسته بندی های عمومی، چسب پاکت نامه، ساخت ساکهای کاغذی تبلیغاتی، صنایع کاغذ و چرم، چسباندن عکس و انواع فوم استفاده می شود.

این مدل چسب تیشو بدون الیاف از نوع Solvent Acrylic  بوده و دارای یک لایه کاغذ سفید سیلیکونی جهت محافظت و انتقال چسب می باشد.
ابعاد چسب سلولزی متر 200m × 102Cm بوده و دارای بسته بندی کامل مقوایی جهت جلوگیری از آسیب های حمل و نقل می باشد. جدول زیر مشخصات فنی این نوع چسب ها را نشان می دهد.
بهترین زمان استفاده تا 6 ماه پس از خرید از این شرکت و بهترین دمای اجرای آن بین 10+ درجه سانتیگراد تا 40+ درجه سانتیگراد و برروی سطوح تمیز و خشک انواع فوم خواهد بود.

 

 

 

روکش آلومینیوم

شرکت سامان تهویه ایرانیان (STI) تأمین کننده روکش آلومینیوم مسلح نخدار (فویل آلمینیومی الیاف دار) به ضخامت 170 میکرون از نوع خود چسب بوده که این روکش های آلومینیومی نیز ساخت کشور کره می باشند. این روکش ها به شکل رول و در ابعاد 100 سانتیمتر عرض و 200 مترطول (متراژ هر رول 200 مترمربع) بوده که دارای الیاف شیشه (فایبر گلاس) جهت استحکام بیشتر در برابر تنش های کششی می باشند. کاغذ به کار رفته در این محصولات از نوع روغنی با وزن 80 گرم به ازای هر مترمربع بوده که موجب کیفیت و چسبندگی بالاتر در حین اجرای کار می گردد.

امروزه روکش های آلومینیومی مسلح نخدار (فویل آلمینیومی) در بسیاری از صنایع جهت روکشدار نمودن قطعات و یا محصولات تولیدی از جمله قطعات خودرو، لوازم خانگی، صنایع بسته بندی، صنایع ریلی، فوم های حرارتی و برودتی، عایق های الاستومریک مثل عایق لوله ای و ... مورد مصرف قرار می گیرند. به طور مثال در صنعت لوازم خانگی جهت قطعات جانبی مانند عایق های پشت یخچال، دیواره گاز های خانگی و ... استفاده می گردد.

 

فویل آلومینیوم چسبدار

همچنین یکی از موارد اصلی مصرف این روکش های آلومینیومی یا فویل آلومینیوم چسبدار برای روکشدار نمودن عایق های حرارتی و برودتی الاستومریک و فوم های حرارتی و برودتی می باشد که این امر موجب دوام بخشیدن و افزایش طول عمر مفید عایق های الاستومریک و فوم های پلی اتیلن در برابر ضربه، پارگی، اشعه خورشید و ... می گردد.

لازم به ذکر است این شرکت قابلیت تأمین روکش های آلومینیومی (فویل آلومینیومی) مسلح نخدار را در ابعاد درخواستی به شکل حلقه دارا می باشد و در صورت نیاز مشتریان و کارفرمایان محترم، با توجه به طول و عرض درخواستی اقدام به برش رول آلومینیومی می نماید. روکش های آلومینیومی مسلح نخدار دارای معتبرترین استاندارد های بین المللی از جمله ASTM می باشد که در ذیل مشخصات فنی آن ارائه می گردد.
شایان ذکر است:
•    بهترین شرایط محیطی برای نگهداری، دمای 21 سانتیگراد و رطوبت نسبی %50 می باشد.
•    مدت زمان ماندگاری روکش های آلومینیومی مسلح نخدار، 12 ماه در شرایط محیطی فوق می باشد.
•    سطحی که قرار است چسب دوطرفه الیافدار بر روی آن قرار گیرد، باید کاملا خشک باشد.
•    بهترین دما جهت اجرای روکش آلومینیومی نخدار بر روی سطح،  10- الی 40+ درجه سانتیگراد می باشد.

 

 

فویل آلومینیوم مسلح نخدار (فویل آلومینیوم با ضخامت170 میکرون) در صنایع مختلف نظیر تهویه مطبوع و تأسیسات مکانیکی (عایقکاری)، خودرو، حمل و نقل و ریلی، لوازم خانگی و ... استفاده می گردد. این مدل روکش آلومینیوم توسط چسب Solvent Acrylic و یک لایه کاغذ سیلیکونی سفید رنگ که به راحتی از پشت روکش آلومینیوم قابل جداسازی می باشد بر روی سطح مورد نظر چسبانده می شود.
این نوع روکش آلومینیوم مسلح نخدار یا چسب دوطرفه دارای الیاف ممزوج پلی استر بوده و عملکرد بسیار خوبی در برابر نور خورشید، حرارت و برودت دارند. این روکش آلومینیوم با توجه به جسبندگی عالی و مقاومت زیاد و همچنین مقاومت بالا در برابر رطوبت بهترین محافظ جهت جلوگیری از انتقال رطوبت و بخار آب می باشد. دامنه دمایی عملکرد این روکشها از 30- درجه سانتیگراد تا 120+ درجه سانتیگراد می باشد.
همچنین تیپ آلومینیومی تهیه شده از این روکش آلومینیوم بهترین انتخاب جهت پوشش درزهای حاصل از عایقکاری در هر سه مدل الاستومریک، پشم شیشه و پشم سنگ می باشد.
این نوع روکش آلومینیوم در دو سایز 200m ×1000cmو 40m× 100cm  و با بسته مقاوم مقوایی عرضه می گردد.
بهترین زمان استفاده تا 6 ماه پس از خرید از این شرکت و بهترین دمای اجرای آن بین 10+ درجه سانتیگراد تا 40+ درجه سانتیگراد و برروی سطوح تمیز و خشک انواع فوم خواهد بود.

 

leave comment